Kovářský ateliér - České Budějovice Kovářský ateliér - České Budějovice Kovářský ateliér - České Budějovice Kovářský ateliér - České Budějovice

Design

Pod značkou Kovářský ateliér vytvářím moderní design.

Jako první výrazný prvek Kovářského ateliéru vznikla postel, kterou jsem si vytvořil pro svou vlastní potřebu, sám ji vyzkoušel, a pak dále vylepšil.  Postel je z dutých jäcklových profilů, se kterými jsem zkombinoval masivní kovaný čtyřhran. Čelo je mírně nakloněno dozadu, proto je velmi  pohodlné se o něj opřít. Postel i přes svou vysokou hmotnost vypadá lehce a vzdušně.

Druhým zajímavým prvkem, který prochází jako linka Kovářským ateliérem, je kruhová nebo čtvercová podesta, z níž vybíhá masivní kulatina či čtyřhran skovaný do špice.  Na tomto tvaru stavím svícny a krbová nářadí.

Třetím výrazným prvkem designu Kovářského ateliéru, na kterém nyní pracuji, jsou „kolostavy“ (stojany na kolo). Vytvořil jsem sérii návrhů kolostavů, na které se můžete těšit v blízké budoucnosti. Vychází z mé potřeby vášnivého cyklisty, který ve městě nemá kam přivázat kolo. Tyto kolostavy si můžete už nyní objednat pro svou provozovnu a získat je tak jako první.

Má snaha najít svůj rukopis, tak abych nezapadl mezi ostatní kováře a aby mne zákazníci poznali podle mých výrobků, se daří. Proto budu rád pokud i Vy najdete něco z mého sortimentu, co vás zaujme.